W miejscu lokalizacji Parku Wodnego na terenie przylegającym do ul. Sikorskiego w Tychach, została zamontowana tablica informacyjna inwestycji. Wbicie pierwszej łopaty planowane jest na IV kwartał tego roku.
Wcześniej, na koniec lipca br. ogłoszono przetarg na wybór Generalnego Wykonawcy Budowy Parku Wodnego w Tychach.
Zarządzający inwestycją, mimo że otwarcie planowane jest dopiero w 2017 roku dbają o więź ze swoimi przyszłymi klientami stosując ciekawy i pozytywny PR. Jednym z pomysłów było wspólne z mieszkańcami Tych wybudowanie na terenie budek lęgowych dla ptaków, które chętnie zadomowiły się wiosną w „Ptasim Raju Parku Wodnego”.
Pomysł pojawił się podczas prac związanych z przygotowaniem do usunięcia drzew i krzewów kolidujących z projektowanym Parkiem Wodnym. Ptasi Raj ma stanowić miejsce atrakcyjne dla ptaków pod względem bazy pokarmowej, jak i potencjalnych miejsc gnieżdżenia się ptaków. Ma być również dodatkowym atutem dla powstającego Parku Wodnego, bo jak twierdzi inwestor - ptaki umilą śpiewem każdą wizytę w wodnym kompleksie.
Całej akcji towarzyszyła też wspólna praca przy nowych nasadzeniach roślinności oraz biesiada przy ogniskach.
Na swojej stronie Park Wodny dozuje przyszłym użytkownikom informacje dot. atrakcji, z jakich będzie można korzystać na pływalni. Ostatnim ciekawym dodanym na stronie elementem jest wiadomość o Słonecznej Łące.
Jak podaje inwestor, kąpiel słoneczną w Parku Wodnym w Tychach będzie można odbywać przez 365 dni w roku na tzw. SŁONECZNEJ ŁĄCE. Będzie to pomieszczenie o powierzchni ok. 57 m2, w którym zostaną zamontowane leżanki i specjalne nagrzewnice promiennikowe emitujące naturalne światło słoneczne.
Delikatny efekt brązowienia skóry będzie powstawać na zasadzie pigmentacji natychmiastowej, dzięki aktywowaniu produkcji melaniny odpowiedzialnej za opalanie skóry oraz pobudzeniu kierowania istniejącej już melaniny do górnych warstw skóry. Powstanie w ten sposób naturalna, długotrwale utrzymująca się opalenizna. Bezpieczeństwo opalania zapewni, dostosowane do potrzeb skóry, promieniowanie UVA i UVB, co więcej urządzenia pozbawione będą szkodliwego promieniowania UV. Przyjemne wygrzanie ciała, poprzez zwiększenie przepływu czerwonych krwinek oraz regenerację tkanek zapewni dodatkowo, głęboko penetrujące w głąb skóry, promieniowanie podczerwone.
Gładko wykończony sufit Słonecznej Łąki, tworzący kopułę, wykorzystywany będzie do tematycznych projekcji. Wieczorami będą pokazywane m.in. zachody słońca przy delikatnym cykaniu świerszczy, rano może to być wschód słońca na polanie lub w lesie, któremu towarzyszy śpiew ptaków, a w południe - słoneczny dzień na tropikalnej plaży w towarzystwie szumu fal. Specjalne oświetlenie będzie uzupełniać seanse o koloroterapię. Dodatkowo, pomieszczenie wyposażone będzie w zestaw nagłaśniający stereo oraz dozownik zapachowy, pełniący rolę aromaterapii.
To, co wyróżni ten obiekt spośród innych w kraju jest możliwość zażywania naturalnych kąpieli słonecznych za sprawą zastosowania nad całym wnętrzem, a w szczególności nad głównymi punktami plażowania, specjalnej powłoki z folii ETFE, swobodnie przepuszczającej światło słoneczne. Silnie przeszklone fragmenty obiektu będą umożliwiać obserwację zewnętrznych basenów wypływowych, letnich brodzików dla dzieci, tarasów zielonych oraz ściany Lasu Kobiórskiego.
Aqauapark w Tychach ma być budowany przy wykorzystaniu specjalistycznych technologii, które mają z niego stworzyć obiekt w pełni ekologiczny – pisaliśmy o tym na portalu w październiku ub. roku.