Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


















1 miejsce - wizualizacja

2013-10-24
Wybrano koncepcję Wodnego Centrum w Sanoku
W konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Wodnego Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji w Sanoku zwyciężyła Praca eM4 Pracowni Architektury Brataniec z Krakowa.

Opracowanie koncepcji było kolejnym etapem działań Miasta Sanoka zmierzających do wybudowania Wodnego Centrum. Na ogłoszony w czerwcu konkurs wpłynęło 15 prac. Spośród nich sąd konkursowy wybrał koncepcje biur architektonicznych, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Przyznał także dwa wyróżnienia.

Zwycięską koncepcję opracowała eM4 Pracownia Architektury Brataniec z Krakowa, która zostanie zaproszona do negocjacji w trybie z wolnej ręki na opracowanie projektu budowlanego. Sąd konkursowy w uzasadnieniu wyboru powołał się na: uszanowanie piękna krajobrazu doliny Sanu poprzez propozycje architektury traktowanej, jako kształtowany przez człowieka krajobraz, dobre powiązania przestrzeni projektowanych obiektów z istniejącym kompleksem sportowym MOSiR, atrakcyjne, tarasowe ukształtowanie przestrzeni wewnętrznych powiązanych kompozycyjnie i przestrzennie z terenami zielonymi, skromność kształtowanej bryły, która gwarantuje właściwe relacje przestrzenne z górującym nad doliną zamkiem Królowej Bony i zespołem staromiejskim, użycie naturalnych materiałów nawiązujących do krajobrazu doliny Sanu i budownictwa tradycyjnego: drewno, rodzimy kamień naturalny, beton, szkło oraz ekonomikę przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych.

Drugie miejsce zajęła praca zespołu KIPP Projekt sp. z o.o. z Warszawy, trzecie zaś koncepcja wykonana przez architekciPL TRANS-GAZ Jerzy Hnat, Robert Hnat, Danuta Niemiec z Sanoka. Wyróżnienia przypadły biurom: MWM Architekci Sp. z o.o. z Rzeszowa oraz Usługi Projektowe Architekt Mariola Sidor z Zahutynia.

Zwycięska koncepcja posłuży do stworzenia projektu budowlanego sanockiego Wodnego Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji. Spółka celowa do realizacji tej inwestycji Park Wodny sp. z o.o. ma nadzieję, że projekt powstanie już w przyszłym roku. Sam obiekt ma być zlokalizowany w kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
- Będzie usytuowany w miejscu obecnie istniejącego 45-letniego kompleksu basenów, który jest już mocno przestarzały i odbiegający od obowiązujących współcześnie standardów. Stąd decyzja o powstaniu nowoczesnych basenów, pełniących funkcję nie tylko rekreacyjną, ale także leczniczo-rehabilitacyjną. Liczymy na to, że nowa infrastruktura zadowoli nie tylko mieszkańców, ale również turystów - mówi dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR w Sanoku.

O środki na budowę kompleksu, którego cenę wstępnie oszacowano na 31 mln zł, spółka Park Wodny sp. z o.o., zamierza starać się z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z NFOŚ, a także z programów unijnych.

To nie wszystkie inwestycje, jakie planuje zrealizować Miasto Sanok. Plany dotyczą także budowy 11 boisk sportowych o sztucznej nawierzchni w ramach finansowanego ze środków unijnych projektu przygotowanego wspólnie ze słowackim miastem Medzilaborce. "Celem projektu jest poprawa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w obu miastach. Będzie ona bezpłatnie dostępna nie tylko dla mieszkańców, ale także odwiedzających nas turystów" - powiedziała rzeczniczka sanockiego ratusza Agnieszka Frączek.

W Sanoku boiska dla różnych dyscyplin sportowych powstaną przy pięciu szkołach, w trzech z nich po dwa, oraz w trzech ogrodach jordanowskich. W większości będą oświetlone, ogrodzone i wyposażone w odpowiednią infrastrukturę.

Z kolei Słowacy planują budowę boisk przy dwóch szkołach, modernizacje trybun na miejscowym stadionie i remont kręgielni. "W ramach projektu oba miasta zamierzają zorganizować +zielone szkoły+ oraz piknik sportowy" - dodała rzeczniczka.

Projekt ma zostać zakończony w czwartym kwartale przyszłego roku. Kosztuje 1,5 mln euro, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to 1,3 mln euro.
Źródło: www.sanok.pl
Opracowanie: DoP. portal Basneprof

zamknij

Przeczytaj także

Środek na glony w basenie Glon Fighter
Płyn przeciw glonom, bakteriom i grzybom znajdującym się w wodzie basenów kąpielowych o potwierdzonej skuteczności. Środek Glon Fighter B-001 na glony w basenie zaleca się do stosowania zarówno na krytych, [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury Basenowej



Copyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.