Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum
Artykuływięcej artykułów


Ostatnie posty na forum:

Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Pani Aneto,w kwestii szkolenia dla ekip sprzątających, jeśli używają Państwo środków konkretnej firmy, to przeważnie ta firma ro...
zabawki basenowe - wysłana przez Tomasz
Wspomniane przez kolegów firmy sprzedają dobrej jakości produkty i nie musisz się bać, że po roku będą do wymiany, lub ich estet...
Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Aquaglide
Certyfikowane wodne parki także nazywane wodnymi placami zabaw: http://swimstone.pl/
Nietypowa instalacja na istniejacym basenie - wysłana przez Basenprof
Wszystko jest możliwe, kwestia tylko odpowiedniego budżetu :-). A na poważnie, zgodnie z naszą wiedzą raczej nie ma przeciwwskaz...
Nowa inwestycja Aqua park - wysłana przez Maciej Kostecki
Dzień dobryJesteśmy producentem paneli akrylowych, scian akrylowych, walców etc. Proszę spojrzec na nasza oferte.http://akwaria-...
Ostatnie komentarze:
 • 2017-09-28 09:50:47 - Tomasz Maślonka CN Heliox
  Witam, wszytko zależy od stopnia zabrudzenia, jednak średnio powinno się to zamknąć w jednym dniu (max 2 dni). Pozdrawiam
 • 2017-09-27 14:49:47 - Stefek
  Może to i ciekawe rozwiązanie, ale pod warunkiem, że pływa się po malutkim akwenie - nie wyobrażam sobie siedzenia w wodzie przez kilka godzin żeglując ;-)
 • 2017-09-25 11:50:41 - Andrzej
  Ile czasu zajmuje tym sposobem czyszczenie niecki sportowej 25x12,5m?

 • Andrzej Olesiński - Swimstone Sp. z o.o.
  Dodaj komentarz
  0
  2017-09-21
  Wodne tory przeszkód - co warto wiedzieć (cz. 1)
  Rozmowa z prezesem wyłącznego przedstawiciela marki Aquaglide na terenie Polski, Panem Andrzejem Olesińskim z firmy Swimstone Sp. z o.o.


  Portal Basenprof: Wodne tory przeszkód, parki wodne, Aquaparki, wodne place zabaw, czy może dmuchańce? Jak nazywać produkty z oferty marki Aquaglide?


  Andrzej Olesiński: Po paru latach pracy z tym produktem nadal mam wątpliwości co do tego która nazwa jest tą najbardziej chwytliwą, bo prawidłowa nazwa jeśli idzie o wody otwarte to na pewno „Aquaparki” lub „Wodne Parki”. Niestety te nazwy – jak łatwo się domyślić – kojarzą się z obiektami basenowymi. Jeśli chodzi o zestawy sprzedawane lub wynajmowane na pływalnie to w większości są to kombinacje modułów biegnące w linii prostej, stąd sprawa jest prostsza i nazywamy je wodnymi torami przeszkód. Najczęściej jednak pada potoczna nazwa „dmuchańce”.


  Jakie są najczęstsze pytania zadawane przez włodarzy obiektów którzy zastanawiają się nad wypożyczeniem bądź zakupem wodnego toru przeszkód?


  Najczęściej klienci decydują się na wypożyczenie przed zakupem. Jest parę firm które wypożyczają wodne tory, ale tylko my jako wyłączny dystrybutor możemy zaproponować duży wybór i – co najistotniejsze – upust w przypadku zakupu wodnego toru Aquaglide dla klientów którzy właśnie u nas wypożyczyli jeden z torów. Najczęstsze pytania dotyczą (i to bardzo dobrze!) kwestii bezpieczeństwa i udostępnienia certyfikatów, potrzebnego miejsca, montażu. Na te pytania odpowiadamy pokrótce na naszej stronie dedykowanej wypożyczaniu: http://swimstone.pl/wypozyczenie-wodnego-toru-przeszkod-aquaglide/ .

  Dodam jeszcze, ponieważ to pytanie też dość często się pojawia, że elementy pompowane są jednokrotnie, a następnie montowane. Nie dopompowuje ich się stale, jak w przypadku ich odpowiedników używanych na lądzie. Tor zaczepiamy do kotew do których mocowane są liny torowe, wszystko zajmuje jednej osobie ok. 1 – 1,5h od wejścia na halę basenu. Wszystkie elementy montujemy z reguły po zamknięciu obiektu. Montaż jak i demontaż w większej części odbywa się na plaży basenu. Jeśli montażystów jest dwóch to zarówno montaż jak i demontaż mogą potrwać mniej niż godzinę.


  Ile to wszystko kosztuje?


  Wynajem – to zależy od terminu. Zdarzało się wypożyczać na 1 dzień jak i na 1 miesiąc. Na pewno jesteśmy bardzo elastyczni cenowo poza feriami i wakacjami, np. na Mikołajki, Andrzejki, majówki, czerwcówki, itd. Dobrym pomysłem jest też uczczenie urodzin basenu z wodnym torem przeszkód. Wystarczy parę plakatów i post na facebooku, a na pewno zainteresowanie będzie spore. Może zabrzmi to tanio, ale możemy to zagwarantować! W kwestii ceny najlepiej kontaktować się bezpośredni ze mną, bo jak wspomniałem zależy ona od kilku czynników.


  Jakie są korzyści dla obiektu, który zdecyduje się na wodny tor?


  Wiele pozytywów – przede wszystkim większa frekwencja na basenie. Co więcej, zaobserwowaliśmy, że to zainteresowanie wzrasta z każdym kolejnym wypożyczeniem. Występuje tu także element propagowania aktywnego trybu życia wśród całych rodzin – wyciągamy mieszkańców w centrów handlowych, bo obiekt zapewnia im wiele więcej atrakcji. To także możliwość dodatkowego przychodu – większa frekwencja równa się większej sprzedaży biletów wejściowych na basen. Warto przy tym pamiętać, że to okazja do przyciągnięcia także nowych klientów.


  Stali użytkownicy pływalni mają swoje przyzwyczajenia i (wprawdzie mały odsetek, ale jednak) nie są zadowoleni, że tor przeszkód zajmuje miejsce przeznaczone do pływania.


  Żeby to w jakiś sposób zobrazować powiem tak: dla niektórych pokonanie równoważni o nazwie Foxtrot jest sporym wyzwaniem, bardzo często większym dla rodzica niż dla jego dziecka uczęszczającego do przedszkola. Ten element rywalizacji, wpadanie do wody, wywracanie się jest widocznie dużą atrakcją dla czekających na swoją kolej, bo swoim śmiechem zagłuszają tych parę osób narzekających na to, że nie mogą pływać tego dnia na swoim ulubionym torze.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Promocje Kärcher na urządzenia czyszczące
  Firma Kärcher, lider w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla branży utrzymania czystości przygotował tej wiosny kilka promocji. Z końcem czerwca kończy się promocja skierowana do obiektów publicznych, [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.