Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum
Artykuływięcej artykułów


Ostatnie posty na forum:

Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Wodne place - wysłana przez Watermania.pl
Zajmujemy się wynajmem dmuchanych torów przeszkód firmy WIBIT. Nasze atrakcje idealnie sprawdzają się na ferie zimowe, wakacje, ...
zabawki basenowe - wysłana przez AstralPool
zapraszamy do kontaktu http://astralpool.pl/strefa-inwestora/ . Produkt trochę droższy niż polskich producentów, ale jakość możn...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Pani Aneto,w kwestii szkolenia dla ekip sprzątających, jeśli używają Państwo środków konkretnej firmy, to przeważnie ta firma ro...
Nietypowa instalacja na istniejacym basenie - wysłana przez Basenprof
Wszystko jest możliwe, kwestia tylko odpowiedniego budżetu :-). A na poważnie, zgodnie z naszą wiedzą raczej nie ma przeciwwskaz...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-02-19 14:47:59 - Komentarz
  Dziwny trochę ten wpis ???
 • 2018-02-14 11:09:08 - Maciej Krawczyk
  Ciekawy i trafiony artykuł, dodam od siebie, że problemem jest też wizualna strona brodzików. Często można zaobserwować pływające w wodzie zabrudzenia (najczęściej [...]
 • 2018-02-13 14:10:24 - Portal Basenprof
  Proszę skontaktować się z firmą Meden-Inmed. Pozdrawiamy serdecznie.

 • Andrzej Olesiński - Swimstone Sp. z o.o.
  Dodaj komentarz
  0
  2017-09-21
  Wodne tory przeszkód - co warto wiedzieć (cz. 1)
  Rozmowa z prezesem wyłącznego przedstawiciela marki Aquaglide na terenie Polski, Panem Andrzejem Olesińskim z firmy Swimstone Sp. z o.o.


  Portal Basenprof: Wodne tory przeszkód, parki wodne, Aquaparki, wodne place zabaw, czy może dmuchańce? Jak nazywać produkty z oferty marki Aquaglide?


  Andrzej Olesiński: Po paru latach pracy z tym produktem nadal mam wątpliwości co do tego która nazwa jest tą najbardziej chwytliwą, bo prawidłowa nazwa jeśli idzie o wody otwarte to na pewno „Aquaparki” lub „Wodne Parki”. Niestety te nazwy – jak łatwo się domyślić – kojarzą się z obiektami basenowymi. Jeśli chodzi o zestawy sprzedawane lub wynajmowane na pływalnie to w większości są to kombinacje modułów biegnące w linii prostej, stąd sprawa jest prostsza i nazywamy je wodnymi torami przeszkód. Najczęściej jednak pada potoczna nazwa „dmuchańce”.


  Jakie są najczęstsze pytania zadawane przez włodarzy obiektów którzy zastanawiają się nad wypożyczeniem bądź zakupem wodnego toru przeszkód?


  Najczęściej klienci decydują się na wypożyczenie przed zakupem. Jest parę firm które wypożyczają wodne tory, ale tylko my jako wyłączny dystrybutor możemy zaproponować duży wybór i – co najistotniejsze – upust w przypadku zakupu wodnego toru Aquaglide dla klientów którzy właśnie u nas wypożyczyli jeden z torów. Najczęstsze pytania dotyczą (i to bardzo dobrze!) kwestii bezpieczeństwa i udostępnienia certyfikatów, potrzebnego miejsca, montażu. Na te pytania odpowiadamy pokrótce na naszej stronie dedykowanej wypożyczaniu: http://swimstone.pl/wypozyczenie-wodnego-toru-przeszkod-aquaglide/ .

  Dodam jeszcze, ponieważ to pytanie też dość często się pojawia, że elementy pompowane są jednokrotnie, a następnie montowane. Nie dopompowuje ich się stale, jak w przypadku ich odpowiedników używanych na lądzie. Tor zaczepiamy do kotew do których mocowane są liny torowe, wszystko zajmuje jednej osobie ok. 1 – 1,5h od wejścia na halę basenu. Wszystkie elementy montujemy z reguły po zamknięciu obiektu. Montaż jak i demontaż w większej części odbywa się na plaży basenu. Jeśli montażystów jest dwóch to zarówno montaż jak i demontaż mogą potrwać mniej niż godzinę.


  Ile to wszystko kosztuje?


  Wynajem – to zależy od terminu. Zdarzało się wypożyczać na 1 dzień jak i na 1 miesiąc. Na pewno jesteśmy bardzo elastyczni cenowo poza feriami i wakacjami, np. na Mikołajki, Andrzejki, majówki, czerwcówki, itd. Dobrym pomysłem jest też uczczenie urodzin basenu z wodnym torem przeszkód. Wystarczy parę plakatów i post na facebooku, a na pewno zainteresowanie będzie spore. Może zabrzmi to tanio, ale możemy to zagwarantować! W kwestii ceny najlepiej kontaktować się bezpośredni ze mną, bo jak wspomniałem zależy ona od kilku czynników.


  Jakie są korzyści dla obiektu, który zdecyduje się na wodny tor?


  Wiele pozytywów – przede wszystkim większa frekwencja na basenie. Co więcej, zaobserwowaliśmy, że to zainteresowanie wzrasta z każdym kolejnym wypożyczeniem. Występuje tu także element propagowania aktywnego trybu życia wśród całych rodzin – wyciągamy mieszkańców w centrów handlowych, bo obiekt zapewnia im wiele więcej atrakcji. To także możliwość dodatkowego przychodu – większa frekwencja równa się większej sprzedaży biletów wejściowych na basen. Warto przy tym pamiętać, że to okazja do przyciągnięcia także nowych klientów.


  Stali użytkownicy pływalni mają swoje przyzwyczajenia i (wprawdzie mały odsetek, ale jednak) nie są zadowoleni, że tor przeszkód zajmuje miejsce przeznaczone do pływania.


  Żeby to w jakiś sposób zobrazować powiem tak: dla niektórych pokonanie równoważni o nazwie Foxtrot jest sporym wyzwaniem, bardzo często większym dla rodzica niż dla jego dziecka uczęszczającego do przedszkola. Ten element rywalizacji, wpadanie do wody, wywracanie się jest widocznie dużą atrakcją dla czekających na swoją kolej, bo swoim śmiechem zagłuszają tych parę osób narzekających na to, że nie mogą pływać tego dnia na swoim ulubionym torze.

  wyłączny dystrybutor Aquaglide:
  e-mail: biuro@swimstone.pl
  tel.: 607-136-612
  http://swimstone.pl
  Autor: DiS - portal Basenprof
  Przeczytaj także:
  „Piankowe zabawki to korzystna inwestycja dla pływalni”
  - www.basenprof.pl/artykuly/1050/piankowe_zabawki_to_korzystna_inwestycja_dla_plywalni.html

  „Malmsten nadal Oficjalnym Dostawcą FINA” - www.basenprof.pl/artykuly/867/malmsten_nadal_oficjalnym_dostawca_fina.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Komfort dla bosych stóp
  Każdy zarządzający obiektem basenowym chce, aby użytkownicy mieli jak największy komfort z pobytu na obiekcie. Ale komfort to nie tylko odpowiednia temperatura wody i czystość, ale także to, po czym kąpiący się chodzą. Chodniki i [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.