Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Co słychać na obiektachwięcej informacji

2013-11-14
Mistrzostwa Opola w nocnym pływaniu - fotorelacja
8 listopada 2013r na Krytej Pływalni AKWARIUM w Opolu, odbyły się V Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Opola w nocnym pływaniu długodystansowym o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Organizatorami byli:
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu,
- Oddział Rejonowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Opolskiego w Opolu
- Szkoła Pływania Barabasz z Opola

Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno osób, które chciały wziąć udział w rywalizacji, jak i dopingującej zawodników publiczności - na widowni zebrało się ponad 200 osób. Jak widać na licznych zdjęciach, wszyscy bawili się znakomicie, a zawodnicy bardzo poważnie traktowali udział w tych ciekawych zawodach.

Do mistrzostw zgłoszono 13 drużyn - łącznie 136 zawodników, a konkurencje rozgrywano w trzech turach, na dystansie 45 minut.

Zawodnicy rozpoczęli wyścigi o 20:15. Rywalizacja była niezwykle zacięta. W kilku przypadkach drużyny pokonały ten sam dystans, w innych, różnica przepłyniętego dystansu była niewielka.

I miejsce i Puchar Dyrektora MOSiR w Opolu wywalczyła drużyna - WOPR Kędzierzyn-Koźle, która pokonała w czasie 45' dystans 4 400 m.
II miejsce wywalczył Oddział Rejonowy WOPR z czasem 45' na dystansie 4 200 m.
III miejsce przypadło Oddziałowi Rejonowemu WOPR Knurów - drużyna pokonała w czasie 45' dystans 4 100 m.

Dyrektor MOSiR w Opolu ufundował także puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów, a otrzymali je Joanna Walków i Tadeusz Witkowski.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za kolejną edycję mistrzostw w przyszłym roku.
Opracowanie: DoP - portal Basenprof