Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Co słychać na obiektachwięcej informacji

Ostatnie posty na forum:

Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Wodne place - wysłana przez Watermania.pl
Zajmujemy się wynajmem dmuchanych torów przeszkód firmy WIBIT. Nasze atrakcje idealnie sprawdzają się na ferie zimowe, wakacje, ...
zabawki basenowe - wysłana przez AstralPool
zapraszamy do kontaktu http://astralpool.pl/strefa-inwestora/ . Produkt trochę droższy niż polskich producentów, ale jakość możn...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Pani Aneto,w kwestii szkolenia dla ekip sprzątających, jeśli używają Państwo środków konkretnej firmy, to przeważnie ta firma ro...
Nietypowa instalacja na istniejacym basenie - wysłana przez Basenprof
Wszystko jest możliwe, kwestia tylko odpowiedniego budżetu :-). A na poważnie, zgodnie z naszą wiedzą raczej nie ma przeciwwskaz...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-04-13 09:33:23 - Portal Basenprof
  Pani Aniu, zachęcamy do skontaktowania się z p. Grzegorzem Tarnowskim z TT Soft (nr tel. 692 294 923) - na pewno udzieli Pani wszelkich informacji nt. systemu. Pozdrawiamy [...]
 • 2018-04-13 09:07:18 - Anka
  Nieźle. Szkoda, ze nie piszecie nic o kosztach, bo jestem ciekawa jakiego rzędu są to kwoty.
 • 2018-04-12 12:35:45 - Daban
  No proszę, można? Można! Jak w Europie
 • Dodaj komentarz
  0
  2014-08-18
  W Raciborzu bezpłatna nauka pływania
  Korzyści z pływania są ogromne, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Umiejętność utrzymania się na powierzchni wody można uzyskać już po 10 godzinach nauki. Dokładnie tyle bezpłatnych zajęć odbywa się w raciborskim aquaparku H2Ostróg.
   
  Pływanie uznane jest za jeden z najzdrowszych dla naszego organizmu sportów. Pływać może niemal każdy, bez względu na kondycję i wiek. - Podczas tej czynności relaksujemy się zarówno fizycznie jak i psychicznie – zapewnia Dariusz Kwapik, instruktor nauki pływania w H2Ostróg w Raciborzu, dodając, że na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Kiedy powinniśmy rozpocząć naukę pływania u dzieci?
   
  Pierwsze zapoznanie się dziecka w wodą może nastąpić już nawet kilka- kilkanaście miesięcy po urodzeniu. Natomiast nauczanie podstawowych elementów pływania można rozpocząć od 5 roku życia, kiedy to organizm i koordynacja u młodego pływaka jest już bardziej rozwinięta– tłumaczy Dariusz Kwapik. 
   
  Według specjalistów 10 godzin wystarczy, aby nabyć umiejętność utrzymania się na powierzchni wody. Dokładnie tyle bezpłatnych godzin nauki pływania oferuje podczas wakacji raciborski aquapark H2Ostróg swoim użytkownikom. Zajęcia zaczęły się 2 sierpnia, odbywają się w każdy weekend. W lekcjach może uczestniczyć każdy użytkownik, który zakupił wejściówkę i w tym czasie przebywa na terenie pływalni. W niedzielę, 10 sierpnia odbyła się 4 godzina zajęć, w której uczestniczyły dzieci w wieku od 5 do 10 lat. – Jak dotąd przychodzą stałe osoby, jedne same, inne ze swoimi rodzicami. Każdy uczeń intensywnie pracuje, widać, że zależy im na nauce – zapewnia instruktor Kwapik. 
  Dzielni uczniowie opanowują technikę pływania stylem grzbietowym. – To pierwszy, a zarazem najprostszy styl pływacki, przy którym nie trzeba zanurzać głowy. Najlepszy na początek – mówi nauczyciel. 
   
  Dzieci oraz ich rodzice są zadowoleni z prowadzonych lekcji. – U nas cała rodzina pływa, jesteśmy żeglarzami. Nie wyobrażam sobie życia bez kontaktu z wodą. Każdy z moich synów już potrafi pływać, ale musiałem uczyć ich sam, nie zawsze było łatwo. Dlatego cieszę się, że Bartosz, moje najmłodsze dziecko może opanować tę sztukę pod okiem profesjonalisty – przyznaje Krystian Bochem, ojciec 5-letniego Bartka, uczestnika zajęć na raciborskiej pływalni.
   
  - Pływanie to zdrowa i cenna umiejętność. Dlaczego cieszę się, że mój syn może właśnie w aquaparku, gdzie uwielbiamy spędzać wolny czas, dodatkowo nauczyć się pływać – mówi z kolei ojciec 6-letniego Łukasza z Raciborza. 
   
  Aktywność fizyczna w wodzie jest zbawienna dla organizmu. - Pływanie pozwala zahartować organizm i zapobiec niektórym chorobom. Zajęcia na basenie pomagają również zwiększyć wydolność organizmu i poprawiają krążenie - wymienia zalety D. Kwapik. Dzięki pływaniu na dłużej można zachować młody wygląd oraz zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto skoryguje wady postawy, wzmacniają mięśnie, poprawiają kondycję oraz nasze samopoczucie. Każdy, niezależnie od wieku, może nabyć tę umiejętność w H2Ostróg, wystarczy tylko wykupić wejściówkę a lekcje pływania są w cenie biletu.
  Autor: Aleksandra Dik
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.