Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Ludzie branżywięcej

Grzegorz Wojciul
5 pytań do Grzegorza Wojciul - Wiceprezesa Zarządu w firmie Anchem Sp. z o.o.
Jak długo działa Pan w branży basenowej?
Można powiedzieć, że od dziecka. Zacząłem zaznajamiać się tematyką uzdatniania wody basenowej, gdy miałem kilkanaście lat a pierwsze samodzielne prace związane z nadzorem technologicznym realizowałem pod koniec szkoły średniej. Całe moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe obejmuje działania związane z technologią uzdatniania wody basenowej. Podsumowując w branży basenowej działam od ok 2000r.
Anchem jest firmą rodzinną, proszę nam powiedzieć o początkach działalności - jak powstała, jaki jest zakres działalności firmy i co się przyczyniło do tak dynamicznego rozwoju?
Firmę założył mój ojciec w 1995 roku i była to odpowiedź na potrzeby rynku w zakresie ochrony środowiska tj. analiz technicznych, badań laboratoryjnych, nadzoru technologicznego w procesach uzdatniania wody, a późniejszym etapie kompleksowej obsługi basenów kąpielowych i pływalni. Obecnie od wielu lat nasze działania skoncentrowane są na realizacji inwestycji z zakresu technologii basenowej dla obiektów komercyjnych, tj. pływalni, parków wodnych czy basenów rekreacyjnych lub termalnych. Konsekwencją rozwoju w tym zakresie było także powstanie w 2017 roku Anchem Sp. z o.o. - firmy, która jest bezpośrednią kontynuacją bazującą na doświadczeniu zespołu oraz zaufaniu kontrahentów.
Jesteście liderem na rynku polskim w dziedzinie budowy technologii basenowych. Jaki według Pana aktualnie system filtracji sprawdza się na obiektach basenowych najlepiej i dlaczego?
W trakcie naszej wieloletniej działalności mieliśmy możliwość stosowania różnorodnych rozwiązań i technologii. Nigdy nie zamykamy się na nowe technologie i wielokrotnie podejmowaliśmy wyzwania związane z wprowadzaniem na rynek i promowaniem rozwiązań mało znanych czy też mało popularnych. Jednym z ciekawszych w ostatnim czasie jest z pewnością technologia filtracji oparta na aktywowanym złożu szklanym AFM®. Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że co do zasady nie zmienia klasycznych założeń technologicznych w uzdatnianiu wody basenowej, ale jednocześnie znacząco zwiększa efektywność filtracji. Przy relatywnie niewielkich kosztach inwestycyjnych użytkownik zyskuje wymierne korzyści finansowe oraz poprawę jakości wody a także jakości powietrzna na hali basenowej. Rozwiązanie to stosowaliśmy przy modernizacji kilku starszych obiektów basenowych i za każdym razem spotykaliśmy się z bardzo pozytywną opinią osób na co dzień korzystających z tych basenów. Moim zdaniem to najlepsza rekomendacja dla tego systemu.
Proszę nam opowiedzieć o Waszych sztandarowych realizacjach na rynku basenowym, które powstały w ostatnim okresie działalności firmy. Z jakimi obiektami głównie współpracujecie, jakie są Wasze najnowsze realizacje, a jakie są w planie?
Wśród tych, które są mocno rozpoznawalne należy z pewnością wymienić kompleks Basenów Termalnych w Uniejowie - pierwszy raz uruchamialiśmy tam układy technologiczne o łącznej powierzchni lustra wody około 1200 m2 w 2012 roku i wróciliśmy tam w 2019 by podwoić dostępną powierzchnię rekreacyjną. Jesteśmy także dumni z realizacji układów technologicznych dla 8 obiegów basenowych Parku Wodnego Koszalin czy Aquaparku Trzy Fale w Słupsku. Jeśli chodzi o współpracę to zwykle naszymi zleceniodawcami są generalni wykonawcy, ale niejednokrotnie podejmujemy się samodzielnych realizacji na zlecenie inwestora. Wśród robót, które w ostatnim czasie realizowaliśmy jako generalny wykonawca można wymienić remont basenu przy ul. Głowackiego w Koszalinie czy zrealizowaną w zeszłym roku inwestycję polegającą na budowie basenu solankowego w obiekcie Aquapark Fala w Łodzi.
Firma Anchem działa na rynku od 1995 r. Jakie mają Państwo plany, pomysły na rozwój firmy w okresie kolejnych lat?
Stale się rozwijamy podejmując się coraz bardziej złożonych i wymagających realizacji. Jestem przekonany, że w ostatnich latach niejednokrotnie wychodziliśmy poza nasz standardowy zakres i dzięki temu dziś podejmujemy się realizacji zdecydowanie bardziej wymagających projektów niż jeszcze kilka lat wcześniej. Przykładem może być budowa basenu solankowego i wanien z hydromasażem w łódzkiej Fali, która wymagała od nas prowadzenia prac budowlanych na funkcjonującym obiekcie, a w części technicznej znalezienia sposobu na wpasowanie trzech dodatkowych obiegów z zachowaniem ergonomii dla obsługi i wszystko to w ciągu kilku miesięcy. Taki rozwój jest niezwykle motywujący, a każda kolejna oddana do użytku instalacja sprawia nam wiele satysfakcji.

















Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury Basenowej



Copyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.